Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 149,00 lei Sale price 206,00 lei Unit price55,19 lei / 100g
Crea-Greens, powder, 270g, Naughty Boy, Creatine monohydrate + superfoods
Naughty Boy
No reviews
-28%
Regular price 46,00 lei
Chelated iron 60 capsules, Balkan Pharmaceuticals, Health food supplement
Balkan Pharmaceuticals
No reviews
Regular price 39,00 lei
Magnesium Citrate, 60 tablets, Vitabolic, Health food supplement
Vitabolic
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 175,00 lei Unit price46,67 lei / 100g
Hot Blood Hardcore, powder, 375g, Scitec Nutrition, Pre-workout food supplement
Scitec Nutrition
low-fat content Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union
No reviews
Regular price 114,00 lei
Magnesium Glycinate 120 vegetable capsules, Hiro Lab, Mineral food supplement
Hiro Lab
Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 58,00 lei
Top minerals, 100 capsules, Vitabolic, Health food supplement
Vitabolic
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 45,00 lei
Zinc Citrate, 100 capsules, Evolite Nutrition, Health food supplement
Evolite
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 345,00 lei Unit price8,63 lei / 100g
BULK-XT powder, 4000g, Genius Nutrition, Muscle growth supplement
Genius Nutrition®
low-fat content
No reviews
Regular price 41,60 lei Sale price 52,00 lei
Magnesium citrate 240mg, 60 capsules, Ostrovit Pharma, Health food supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
-20%
Regular price 57,00 lei Unit price31,67 lei / 100g
Hydration 180g, pudra, Weider, Hidratare si echilibru electrolitic
Weider
Made in Germany
No reviews
Regular price 75,00 lei
Daily Complete Minerals, 120 capsules, Body Attack, Mineral food supplement
Body Attack
Made in Germany Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 6,00 lei Unit price24,00 lei / 100ml
Magnesium 25ml, shot, Body Attack, Food supplement for health
Body Attack
Made in Germany
Rating: 5.0 out of 5
Regular price 137,00 lei
Stage Ready Diuretic 60 capsules, 5% Percent Nutrition Rich Piana, Diuretic supplement to eliminate excess water
5% Rich Piana
Made in the USA
No reviews
Regular price 89,00 lei
Isotonic powder, 600g, Genius Nutrition, Isotonic drink
Genius Nutrition®
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 445,00 lei
Zerolyte 30 packets, 219g, Trace Minerals, Electrolytes for hydration
Trace Minerals
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Regular price 33,00 lei
Zinc BP, 30+10 capsules, Balkan Pharmaceuticals, Health food supplement
Balkan Pharmaceuticals
No reviews
Regular price 146,00 lei Unit price36,05 lei / 100g
Gluta-x5, powder, 405g, Genius Nutrition, Performance Food Supplement
Genius Nutrition®
No reviews
Regular price 67,00 lei
Zinc Bisglicinat 60 capsule vegane, Boost4Life, Zinc sub forma de bisglicinat
Boost4Life
Lactose-free Made in Germany Vegan or Vegetarian Gluten-free
No reviews
Regular price 144,00 lei
Berberine+Crom 60 capsules, Balkan Pharmaceuticals, Health food supplement
Balkan Pharmaceuticals
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 171,00 lei
40000 Volts, liquid, 237ml, Trace Minerals, Electrolytes for hydration
Trace Minerals
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Regular price 59,00 lei
Calcium, Magnesium, Zinc 90 tablets, Dorian Yates, Health food supplement
Dorian Yates
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 114,00 lei
Only Trace Minerals, 90 capsules, Life Extension, Mineral complex
Life Extension
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 65,00 lei
CA-ZN-MG, 60 capsules, Vitabolic, Mineral food supplement
Vitabolic
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 79,00 lei
Diuretix 90 capsules, Quamtrax, Diuretic supplement for eliminating excess water
Quamtrax
Produced in the European Union
No reviews

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.