Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 114,00 lei
Cal-Mag, 120 capsules, Now Foods, Food supplement for bone health
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei Unit price56,49 lei / 100g
Hydro BCAA+Energy, 262g, powder, ProSupps, Branched chain amino acids, With added caffeine
ProSupps
Sugar-free Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 125,00 lei Unit price27,78 lei / 100g
Core Amino, 450g, powder, Fitness Authority, amino acid complex for recovery
Fitness Authority
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei Unit price10,76 lei / 100g
Carb Max 632g, powder, Universal, Carbohydrate blend
Universal
Can be used after training Can be used during training Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
Calcium D3 Forte 60 capsules, Olimp Sport Nutrition, Dietary supplement for health
Olimp Sport Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Magnesium & Calcium 100 tablets, Now Foods, Bone health supplement
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei Unit price40,09 lei / 100g
100% Calcium Citrate, powder, 227g, Now Foods, Bone health supplement suitable for vegans
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei Unit price31,67 lei / 100g
BCAA 9.7 Energy 360g, powder, Mutant, Branched-chain amino acids with caffeine
Mutant
Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 171,00 lei
Pump, 154 capsules, Mutant, Pre-workout dietary supplement
Mutant
Can be used in the morning, at lunch, and in the evening
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
ZMAttack 60 capsules, Biotech USA, Dietary supplement for men
Biotech USA
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.