Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 69,00 lei Unit price27,60 lei / 100g
Electroliti 250g, pudra, AllNutrition
Allnutrition
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 25,00 lei
Electrolytes Forte 20 tablete efervescente, AllNutrition, Electroliti, minerale si vitamine
Allnutrition
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 69,00 lei
Electrolytes 180 capsule, AllNutrition, Electroliti
Allnutrition
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 29,00 lei
Electrolytes 60 capsule, ALllNutrition, Electroliti
Allnutrition
Produced in the European Union
No reviews
Regular price 29,00 lei Sale price 59,00 lei
Magnesium Bisglycinate 60 tablets, Bulk, Health food supplement
Bulk
Rating: 5.0 out of 5
-51%
Regular price 229,00 lei Sale price 344,00 lei Unit price17,62 lei / 100g
BCAA 1.3kg, powder, Xtend, With added electrolytes, Sugar-free
Xtend
Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
Rating: 5.0 out of 5
-33%
Regular price 44,00 lei Sale price 63,00 lei
Magnesium bisglycinate, 90 capsules, Reflex Nutrition, Food supplement for reducing fatigue
Reflex Nutrition
No reviews
-30%
Regular price 171,00 lei Unit price38,00 lei / 100g
BCAA Amino Hydrate 450g, powder, Applied Nutrition, With electrolytes for hydration
Applied Nutrition
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
Rating: 5.0 out of 5
Regular price 86,00 lei
Magnesium Bisglycinate, 120 capsules, Body Attack, Magnesium-based food supplement
Body Attack
Made in Germany Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 30,99 lei Sale price 45,00 lei
Electrolyte, 90 tablets, OstroVit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
-31%
Regular price 99,00 lei Sale price 213,00 lei Unit price24,75 lei / 100g
BCAA 400g, powder, Xtend, With added electrolytes, Sugar-free
Xtend
Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
Rating: 5.0 out of 5
-54%
Regular price 86,00 lei
Magnesium Bisglycinate, 120 capsules, Inlead, Health Food Supplement
Inlead
Made in Germany Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 68,00 lei
Zinc Gluconate 50mg, 100 tablets, Now Foods, Dietary supplement
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Regular price 26,40 lei Sale price 33,00 lei
MgZB Ultra, 120 tablets, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
Rating: 5.0 out of 5
-20%
Regular price 148,00 lei
ZMA 90 capsules, Now Foods, Dietary supplement for health
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Regular price 210,00 lei Sale price 263,00 lei Unit price48,28 lei / 100g
All Day You May, powder, 435g, 5% Rich Piana, Amino acid dietary supplement
5% Rich Piana
This product has a short shelf life Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
Rating: 5.0 out of 5
-20% Termen redus
Regular price 19,00 lei Sale price 33,00 lei
MgZB, 90 tablets, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
-42%
Regular price 49,00 lei Unit price24,50 lei / 100g
Magnesium Citrate, powder, 200g, OstroVit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
Rating: 5.0 out of 5
Regular price 68,00 lei
Zinc bisglycinate 120 capsules, Inlead, Health food supplement
Inlead
Made in Germany Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 144,00 lei Unit price40,00 lei / 100g
BCAA-X5® 360g, powder, Genius Nutrition, Amino acids from fermented source, No sugar and calories
Genius Nutrition®
Sugar-free Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei
Magnesium Citrate, 120 capsules, Immune Labs, Health Food Supplement
Immune Labs
Produced in the European Union
No reviews
-20%
Regular price 114,00 lei
Zinc gluconate 50mg, 250 tablets, Now Foods, Dietary supplement for immunity
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Regular price 263,00 lei
Magtein, 90 capsules, Now Foods, Magnesium L-threonate
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Regular price 32,00 lei Sale price 40,00 lei
Selenium, 220 tablets, OstroVit, Food supplement for the thyroid gland
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
-20%

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.