Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 68,00 lei
Magnesium flakes for the bath, 1kg, BetterYou
BetterYou
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Magnesium Mind 750g, BetterYou, Magnesium flakes for the bath
BetterYou
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Magnesium Relax, 750g, BetterYou, Magnesium flakes for bath
BetterYou
No reviews
Sold Out
Regular price 75,00 lei
Magnesium 250mg, 100 capsules, Puritan's Pride, Health food supplement
Puritan's Pride
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price54,80 lei / 100g
Beta-Alanine Xplode powder, 250g, Olimp, Pre-workout food supplement
Olimp Sport Nutrition
Can be used in the morning, at lunch, and in the evening Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 29,00 lei
Iodine BP 150mcg, 100 capsules, Balkan Pharmaceuticals, Dietary supplement for thyroid support
Balkan Pharmaceuticals
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Salt Caps 120 capsules, Nutrend, Salt food supplement
Nutrend
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Chromium Picolinate, 100 Tablets, Yamamoto, Supplement for Blood Sugar Control
Yamamoto
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 321,00 lei Unit price6,42 lei / 100g
Gigant Pro Mass, 5kg, gainer powder, Pro Nutrition, Supplement for increasing muscle mass
Pro Nutrition
low-fat content Can be used after training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 35,00 lei
Chromium picolinate 200mcg, 100 capsules, Now Foods, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 81,00 lei
SelenoExcell 200mcg, 60 capsules, Swanson, Selenium-based dietary supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 227,00 lei
Endurance Fuel Powder, 1.6kg, Get Raw Nutrition, Pre-Workout Food Supplement
Raw Nutrition
low-fat content Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Sustained Release Potassium 99mg, 100 Tablets, Haya Labs, Health Food Supplement
Haya Labs
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Magnesium bisglycinate 60 capsules, USA Medical, Health food supplement
USA Medical
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 43,00 lei
Chromium picolinate, 100 capsules, Pro Nutrition, Weight loss supplement
Pro Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 6,00 lei
Fireblaster, powder, 12g, Activlab, Slimming supplement
Activlab
Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Selenium 100mcg, 250 tablets, Now Foods, Dietary supplement for the thyroid gland, vegan
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 8,00 lei
Chela-Mag B6 Forte Shot 375mg, 25ml, Olimp Sport Nutrition, Dietary supplement for health
Olimp Sport Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei Unit price42,29 lei / 100g
Amino Mix 350G, powder, Wispy, Essential amino acids and electrolytes
Wispy
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 75,00 lei
Zinc 50ml, BetterYou, Oral spray
BetterYou
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei Unit price17,00 lei / 100g
Hydrate & Perform, powder, 400g, Isostar, food supplement for hydration
Isostar
low-fat content Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 29,00 lei
Hydrate & Perform, 10 effervescent tablets, Isostar, food supplement for hydration
Isostar
low-fat content Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 29,00 lei
Potassium 320mg, 60 capsules, Activlab, Food supplement for health
Activlab
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei Unit price11,79 lei / 100g
Run&Bike Isotonic, powder, 475 g, Activlab, Food supplement for energy
Activlab
low-fat content Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.