Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 68,00 lei
Biotin 10000mcg, 50 capsules, Puritan's Pride, Food supplement for skin, hair and nails
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Boron 3mg, 100 capsules, Life Extension, Health food supplement
Life Extension
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei
Multivitamin 60 capsules, Immortal Nutrition, Complex of vitamins and minerals
Immortal Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 263,00 lei Unit price83,76 lei / 100g
Saw Bloodbath, powder, 314g, Insane Labz, pre-workout food supplement without caffeine
Insane Labz
Can be used in the morning, at lunch, and in the evening Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 201,00 lei Unit price28,71 lei / 100g
Hot Blood Hardcore, powder, 700g, Scitec Nutrition, Pre-workout food supplement
Scitec Nutrition
low-fat content Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 102,00 lei
Chelated magnesium 175mg, 120 capsules, HSN, Food supplement for health
HSN
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei Unit price9,87 lei / 100g
Hydrate & Perform, powder, 1.5 kg, Isostar, food supplement for hydration
Isostar
low-fat content Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 52,00 lei
4 Hydrate 25x20g powder, Pro Nutrition, Supplement for hydration during exercise
Pro Nutrition
low-fat content Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 206,00 lei Unit price6,87 lei / 100g
Gigant Pro Mass, powder, 3000g, Pro Nutrition, Mix for increasing muscle mass
Pro Nutrition
Can be used after training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Calcium Citrate 200mg, 60 capsules, Swanson, Dietary supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Taurine 500mg, 100 capsules, Now Foods, Dietary supplement
Now Foods
Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 14,00 lei Unit price4,24 lei / 100ml
Energy Drink 330ml, Grenade, Pre-workout dietary supplement with caffeine
Grenade
Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 229,00 lei Unit price16,36 lei / 100g
BCAA Amino Hydrate 1400g, powder, Applied Nutrition, With electrolytes for hydration
Applied Nutrition
low in carbohydrates low-fat content
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price36,53 lei / 100g
Hot Blood No Stim, powder, 375g, Scitec Nutrition, Stimulant-free pre-workout food supplement
Scitec Nutrition
Can be used in the morning, at lunch, and in the evening Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Potassium and Magnesium Extended Release, 60 Capsules, Life Extension, Health Supplement
Life Extension
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Se-Methyl L-Selenocysteine ​​200mcg, 90 capsules, Life Extension, Health food supplement
Life Extension
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei
Absorbable Calcium 1200mg Plus Vitamin D3, 200 Capsules, Puritan's Pride, Bone Health Supplement
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Calcium Magnesium Zinc Chelate, 250 tablets, Puritan's Pride, Health Food Supplement
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei
Energy Renewal, 60 capsules, Zoe Nutrition, Energy Supplement
Zoe Nutrition
Produced in the European Union
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 171,00 lei Unit price18,08 lei / 100ml
Colloidal Minerals 946ml, liquid, Now Foods, Mineral dietary supplement
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 171,00 lei
Calcium & Magnesium 250 tablets, Now Foods, Health food supplement
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 84,00 lei
Organic Magnesium, 90 tablets, Dorian Yates, Health Food Supplement
Dorian Yates
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 102,00 lei
Taurine Double Strength 1000mg, 100 capsules, Now Foods, Health food supplement
Now Foods
Can be used after training Made in the USA Supports post-workout recovery Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 102,00 lei
Iron 10, 25ml, BetterYou, Pomegranate Flavored Oral Spray
BetterYou
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.