Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 29,00 lei
Chromium Picolinate 200mcg, 100 capsules, Puritan's Pride, Dietary Supplement for Health
Puritan's Pride
Made in the USA Vegan or Vegetarian
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 252,00 lei Unit price15,00 lei / 100g
Glycofuse 1.68kg, powder, Gaspari Nutrition, Carbohydrate-based dietary supplement for energy
Gaspari Nutrition
Gluten-free Can be used after training Can be used during training Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 265,00 lei
Magtein 90 vegan capsules, Osavi, Mineral food supplement
Osavi
Produced in the European Union low in carbohydrates low-fat content
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei
Asparagus Extract 60 capsules, Swanson, Health Food Supplement
Swanson
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 120,00 lei
Waxy Maize electrolytes, powder, 2kg, Vitabolic, Carbohydrates for energy
Vitabolic
low-fat content Sugar-free Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
Magnesium with Zinc, 100 tablets, Puritan's Pride, Health food supplement
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Chromium optimized with Crominex3+, 500mcg, 60 capsules, Life Extension, Health food supplement
Life Extension
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Cinnamon Complex with Chromium 2000mg, 60 capsules, Puritan's Pride, Health Food Supplement
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei Unit price16,29 lei / 100g
'+Electrolyte powder, 700g, Vitargo, Electrolytes for hydration
Vitargo
low-fat content Gluten-free Sugar-free Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Multimineral Compressed Caps, 60 capsules, Nutrend, Mineral complex
Nutrend
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei
ZMB 90 capsules, Immortal Nutrition, Food supplement based on zinc, magnesium and vitamin B6
Immortal Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Chelated zinc, 60 tablets, BiotechUSA, Dietary supplement for health
Biotech USA
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei Unit price50,22 lei / 100g
Magnesium bisglycinate, powder, 227g, Now Foods, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price57,08 lei / 100g
100% pure magnesium citrate, powder, 240g, Swanson, Food supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 29,00 lei
Electrovit 60 capsules
Activlab
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 229,00 lei Unit price38,75 lei / 100g
Cell Tech Elite, 591g, powder, Muscletech, Creatine-based food supplement
Muscle Tech
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei
Zinc Gluconate 30mg, 250 tablets, Swanson, Dietary supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei Unit price34,80 lei / 100g
Calcium & Magnesium Citrate, powder, 227g, Now Foods, Bone health supplement
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 171,00 lei
Hydration Stick, powder, 16x6.7g, Ryse, Electrolytes for hydration
Ryse
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 206,00 lei Unit price80,47 lei / 100g
Hydration IV, 256g, 16 sachets, Trace Minerals, Electrolytes for hydration
Trace Minerals
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 183,00 lei
ConcenTrace®, 90 tablets, Trace Minerals, Essential Minerals for Health
Trace Minerals
Gluten-free Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Zinc 50mg, 90 capsules, Life Extension, Health food supplement
Life Extension
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Sold Out
Regular price 7,00 lei
Anty Skurcz (Anti Contraction) Shot 120ml, Fitness Authority, Food supplement for the muscular system
Fitness Authority
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.