Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 26,40 lei Sale price 33,00 lei
Zinc Picolinate, 200 tablets, Ostrovit, Health Food Supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out -20%
Regular price 41,60 lei Sale price 52,00 lei
ZMB+, 120 capsules, Immune Labs, Zinc, Magnesium and Vitamin B6
Immune Labs
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 114,00 lei
ZM Complex 90 capsules, Gaspari Nutrition, Food supplement for health
Gaspari Nutrition
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 26,40 lei Sale price 33,00 lei
Chromium 200mcg, 200 tablets, Ostrovit, Health food supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 26,40 lei Sale price 33,00 lei
Boron 3mg, 120 capsules, Ostrovit, Health food supplement
Ostrovit
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 22,00 lei
Chromium Picolinate 200mcg 100 capsules, Swanson, Weight loss food supplement
Swanson
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 33,00 lei
Zinc Picolinate 22mg, 60 capsules, Swanson, Dietary supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Magnesium triple complex 400mg, 100 capsules, Swanson, Food supplement for health
Swanson
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
ZMA, 100 capsules, Quamtrax, Hormonal stimulation supplement
Quamtrax
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei
Zinc Picolinate 50mg, 60 capsules, Now Foods, Dietary supplement for health
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 44,80 lei Sale price 56,00 lei
Hydro Out Diuretic 90 capsules, Ostrovit, Weight loss supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 14,00 lei Unit price2,80 lei / 100ml
Total body fuel 500ml, Reign, pre-workout food supplement with caffeine
Reign
Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price37,13 lei / 100g
EAA+BCAA Complete, powder, 369g, Pure Vita Labs (PVL), Amino Acid Complex for Recovery
Pure Vita Labs
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free Can be used after training Can be used during training Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular priceOn Sale from 99,00 lei Unit price33,00 lei / 100g
WARCRY® ENERGY 300g, powder, Genius Nutrition, Pre-workout supplement with caffeine
Genius Nutrition®
Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union This product has a short shelf life
No reviews
Sold Out -31% Termen redus
Regular price 22,00 lei
Magnesium + Potassium, 20 effervescent tablets, Ostrovit, Dietary supplement for bones and muscles
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 269,00 lei Unit price57,23 lei / 100g
Aminoject, 470g, powder, Evogen, Branched-chain amino acids
Evogen
Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei Unit price37,00 lei / 100g
Geaar, powder, 420g, Mutant, Food supplement for recovery
Mutant
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free Can be used after training Can be used during training Supports post-workout recovery Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 229,00 lei Unit price60,26 lei / 100g
Platinum Pump Pre-Workout, powder, 380g, Optimum Nutrition, Caffeine-free
Optimum Nutrition
Can be used in the morning, at lunch, and in the evening
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
ZMA Pro 120 capsules, Yamamoto, Hormonal and sexual health supplement
Yamamoto
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei Unit price22,67 lei / 100g
Aqua Kick Electrolyte powder, 300g, Ostrovit, Electrolytes for hydration
Ostrovit
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei
Zinc from 3 sources, 90 capsules, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 68,00 lei
Calcium Zinc Magnesium 100 tablets, Biotech USA, Dietary supplement for health
Biotech USA
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei
Zinc Citrate, 150 capsules, Immune Labs, Health Food Supplement
Immune Labs
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 137,00 lei Unit price53,73 lei / 100g
Hydration, powder, 255g, Naughty Boy, Electrolytes for hydration
Naughty Boy
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.