Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 91,20 lei Sale price 114,00 lei Unit price26,43 lei / 100g
All Green Superfoods, powder, 345g, Ostrovit, Plant extracts for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 26,40 lei Sale price 33,00 lei
AntiCramp Max 90 tablets, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out -20%
Regular price 194,00 lei Unit price82,91 lei / 100g
Hydration powder, 234g, Evogen Nutrition, Food supplement for hydration
Evogen
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 26,40 lei Sale price 33,00 lei
Zinc, 90 lozenges, Ostrovit, Health food supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 22,00 lei
ElectroVit 20 effervescent tablets, Activlab, Food supplement with the role of hydration
Activlab
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
Potassium Gluconate 99mg, 100 tablets, Now Foods, Food supplement
Now Foods
Gluten-free Lactose-free Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 176,50 lei Sale price 206,00 lei
Super Dry 45 capsules, Evogen, Diuretic slimming supplement
Evogen
Made in the USA
No reviews
Sold Out -14%
Regular price 35,00 lei
ZMA 60 capsules, Vitabolic, Health food supplement
Vitabolic
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
ZMA 90 capsules, DNA Sports, Food supplement based on zinc, magnesium and vitamin B6
DNA Sports
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei
Magnesium Triple Complex 400mg, 300 capsules, Swanson, Dietary supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Electrolytes, 90 capsules, IronFlex, Hydration food supplement
Ironflex
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 33,00 lei
Mineral complex citrate 60 capsules, Swanson, Food supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 167,00 lei Unit price18,56 lei / 100g
GLYCOGEX powder, 900g, Genius Nutrition, Carbohydrates for energy
Genius Nutrition®
low-fat content Sugar-free Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 229,00 lei
ZMA 180 capsules, Now Foods, Health food supplement
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 41,60 lei Sale price 52,00 lei
Magnesium Citrate + Potassium + B6 P-5-P 90 capsules, Ostrovit Pharma, Vitamin and mineral complex
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 206,00 lei Unit price58,86 lei / 100g
Platinum Creatine Plus, powder, 350g, Optimum Nutrition, Muscle building supplement
Optimum Nutrition
No reviews
Sold Out
Regular price 20,00 lei Sale price 25,00 lei
MG+B6, 90 tablets, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei Unit price7,20 lei / 100g
Isotonic 500g, powder, Ostrovit, Carbohydrates for increasing energy
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 45,00 lei
Tripotassium citrate, 100 capsules, Vitabolic, Food supplement for health
Vitabolic
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 63,00 lei
Boron 3mg, 120 vegetable capsules, Osavi, Dietary supplement for bone health
Osavi
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 50,00 lei
Potassium 120 capsules, 7 Nutrition, Mineral food supplement
7Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 22,00 lei
Zinc Gluconate 30mg, 30 tablets, Swanson, Food supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei Unit price36,00 lei / 100g
Triple Magnesium 100g, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular priceOn Sale from 48,00 lei Unit price9,33 lei / 100g
Hydrojuice powder, 600g, Evolite Nutrition, Electrolytes for hydration
Evolite
low-fat content Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -14%

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.