Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 41,60 lei Sale price 52,00 lei
Triple Magnesium + B6 P-5-P, 90 capsules, Ostrovit, Health food supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 206,00 lei Unit price60,59 lei / 100g
Hydration powder, 340g, Ghost, Electrolytes for hydration
Ghost
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei
Xpel 80 capsules, MHP, Weight loss diuretic supplement
MHP
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 171,00 lei Unit price81,43 lei / 100g
Electrolytes, powder, 210g, Supplement Needs, Food supplement for hydration
Supplement Needs
low-fat content
No reviews
Sold Out
Regular price 229,00 lei Unit price79,51 lei / 100g
Hydra Charge, powder, 264g, Kaged Muscle, Hydration supplement
Kaged Muscle
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 22,00 lei
Magnesium Max + Vitamin 60 tablets, Ostrovit, Mineral and vitamin food supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei Unit price18,00 lei / 100g
Potassium Citrate, powder, 200g, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 63,20 lei Sale price 79,00 lei Unit price17,56 lei / 100g
EAAdvanced, powder, 360g, Ostrovit, Food supplement for recovery
Ostrovit
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 33,00 lei
Zinc citrate 30mg, 60 capsules, Swanson, Food supplement for health and immunity
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 160,00 lei Unit price20,00 lei / 100g
Premium Amino, powder, 800g, Weider, Dietary supplement for recovery
Weider
low-fat content Sugar-free Can be used after training Can be used during training Made in Germany Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Zinc Picolinate 50mg, 120 vegan capsules, Now Foods, Dietary supplement for immunity
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 194,00 lei
Magnesium Glycinate 200mg, 180 tablets, Now Foods, Health Food Supplement
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 3,00 lei
Isoactive, powder, 31.5g, Activlab, Food supplement for energy
Activlab
low-fat content Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 69,00 lei
Magneziu Chelat 90 capsule, Quamtrax, Bisglicinat de magneziu Albion®
Quamtrax
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei Unit price7,60 lei / 100g
Iso Boost powder, 1.5kg, Hiro Lab, Isotonic drink with electrolytes for hydration
Hiro Lab
low-fat content Can be used after training Can be used during training
No reviews
Sold Out
Regular price 160,00 lei Unit price41,03 lei / 100g
Gold EAAMINO, powder, 390g, Kevin Levrone, Amino acids for recovery
Kevin Levrone
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 44,80 lei Sale price 56,00 lei
Chromium Picolinate 200mcg 250 tablets, Immune Labs, Weight loss dietary supplement
Immune Labs
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 102,00 lei
ZMA 120 capsules, Hiro Lab, Vitamins and minerals
Hiro Lab
Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Potassium citrate 99mg, 180 capsules, Now Foods, Health supplement suitable for vegans
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 102,00 lei
Zinc Glycinate 30mg, 120 capsules, Now Foods, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 63,00 lei
Boron 3mg, 100 capsules, Now Foods, Bone health supplement, suitable for vegans
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Magnesium Glycinate Albion 133mg, 90 capsules, Swanson, Health food supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 33,00 lei
Potassium Citrate 99mg, 120 capsules, Swanson, Food supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Multi-mineral complex, 100 tablets, Biotech USA
Biotech USA
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.