Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 81,60 lei Sale price 102,00 lei Unit price5,44 lei / 100g
Isotonic drink, powder, 1500g, Ostrovit, Food supplement for hydration
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 79,00 lei
Iron 36mg, 90 capsules, Now Foods, Health food supplement
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei
Tensi Care 60 capsules, Ostrovit, Vitamin and mineral food supplement
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 45,00 lei
Iron Citrate 25mg, 60 capsules, Swanson, Health Food Supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 229,00 lei Unit price62,06 lei / 100g
Keto Electrolyte Powder, 369g, Trace Minerals, Electrolytes for Hydration
Trace Minerals
low in carbohydrates Sugar-free Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Selenium 200mcg, 250 tablets, Puritan's Pride, Health food supplement
Puritan's Pride
Made in the USA
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 60,00 lei Unit price10,00 lei / 100g
IsoSport Sport Drink, powder, 600g, Vitabolic, Isotonic drink
Vitabolic
Can be used during training Produced in the European Union
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 68,00 lei
Zinc Picolinate 25mg, 100 capsules, Puritan's Pride, Health Food Supplement
Puritan's Pride
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
Potassium 300mg, 90 vegetable capsules, Osavi, Food supplement for health
Osavi
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei
Coral calcium and magnesium, 100 tablets, BiotechUSA, Dietary supplement for bone health
Biotech USA
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei Unit price7,76 lei / 100g
Gigant Pro Mass, powder, 1470g, Pro Nutrition, Mix for increasing muscle mass
Pro Nutrition
Can be used after training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 118,00 lei Unit price11,80 lei / 100ml
Liquid Magnesium 1000ml, Scitec Nutrition, Dietary Supplement for Health
Scitec Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 75,00 lei
Magnesium Bisglycinate 90 capsules, Dorian Yates, Mineral food supplement
Dorian Yates
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei Unit price70,48 lei / 100g
Hydrate, 210g, powder, PER4M, Electrolytes for hydration
Per4m
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Shilajit extract, 90 capsules, Applied Nutrition, Fulvic acid
Applied Nutrition
Vegan or Vegetarian
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 148,00 lei
Bum Hydration powder, 116g, Get Raw Nutrition, Hydration food supplement
Raw Nutrition
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Zinc Picolinate 50mg, 30 capsules, Now Foods, Health food supplement
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 29,00 lei Sale price 52,00 lei
Potassium Aspartate 99mg, 60 capsules, Swanson, Health Food Supplement
Swanson
Made in the USA This product has a short shelf life
No reviews
Sold Out -44% Termen redus
Regular price 137,00 lei Unit price45,67 lei / 100g
Breach powder, 300g, Redcon1, Food supplement amino acids
Redcon1
Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 22,00 lei
Chelated copper 2000mcg, 90 tablets, Holland & Barrett, Food supplement for health
Holland & Barrett
Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 286,00 lei Unit price32,87 lei / 100g
GlycoFuse, powder, 870g, Gaspari Nutrition, Carbohydrates for energy
Gaspari Nutrition
This product has a short shelf life Can be used after training Can be used during training Made in the USA
No reviews
Sold Out Termen redus
Regular price 114,00 lei Unit price22,80 lei / 100g
Ors Cocolytes, powder, 500g, HSN, Electrolytes
HSN
low-fat content Gluten-free Lactose-free Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei
True calm, 90 vegan capsules, Now Foods, Dietary supplement for relaxation
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 32,00 lei Sale price 40,00 lei
Magnesium + vitamin D3 2000IU + B6, 120 tablets, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.