Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 79,00 lei
Calcium & Magnesium, 100 tablets, Now Foods, Food supplement for bone health
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
Chelated Zinc 60 capsules, Quamtrax, Health food supplement
Quamtrax
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 98,00 lei Unit price29,70 lei / 100g
EAA Recoup powder, 330g, Vitabolic, Amino acid food supplement
Vitabolic
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 32,00 lei Sale price 40,00 lei
Zinc Organic 15mg, 90 tablets, Ostrovit Pharma, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 40,00 lei
Copper 2mg, 60 capsules, Swanson, Sports antioxidant supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 33,00 lei
K2 50mcg, 30 soft capsules, Swanson, Bone and joint health supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 29,00 lei
Electrovit Stress 20 tablets, Activlab, Anti-stress vitamin and mineral food supplement
Activlab
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Albion Zinc 30mg, 90 capsules, Swanson, Health food supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 52,00 lei
Potassium, 100 capsules, Puritan's Pride, Dietary supplement for health
Puritan's Pride
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 29,00 lei
Zinc 15mg, 100 tablets, Holland & Barrett, Food supplement for health
Holland & Barrett
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 17,00 lei
Electroactive 20 effervescent tablets, Activlab, Electrolytes for hydration
Activlab
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Boron 3mg, 250 capsules, Now Foods, Food supplement for bone health
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 63,00 lei Sale price 90,00 lei
Hydration 127g, powder, Naughty Boy, Food supplement for hydration
Naughty Boy
No reviews
Sold Out -30%
Regular price 137,00 lei Unit price38,06 lei / 100g
Amino Energy Zero, 360g, powder, Biotech USA, Amino acid complex for recovery
Biotech USA
Gluten-free Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 86,00 lei
Chela-Min Sport Formula 60 capsules, Olimp Sport Nutrition, Dietary supplement for immunity
Olimp Sport Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price32,62 lei / 100g
EAAs Nano powder, 420g, Nanosupps, Food supplement amino acids
Nanosupps
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 102,00 lei
Extended Release Magnesium, 60 capsules, Life Extension, Magnesium with slow release
Life Extension
Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
Zinc citrate 50mg, 60 capsules, Swanson, Food supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 179,00 lei Unit price11,93 lei / 100g
Iso Plus 1.5kg, powder, Olimp Sport Nutrition, Dietary supplement for energy
Olimp Sport Nutrition
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei Unit price22,67 lei / 100g
Aqua Kick Biotin powder, 300g, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
low-fat content Sugar-free Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 22,00 lei
ElectroVit Slim, 20 tablets, Activlab, Food supplement with the role of hydration
Activlab
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Magnesium + Chelate 60 capsules, Biotech USA, Dietary supplement for health
Biotech USA
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Iron 18mg, 120caps, Now Foods, Food supplement
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price28,54 lei / 100g
Ice Hydro 480g, powder, Fitness Authority, Essential amino acids for recovery
Fitness Authority
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.