Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 45,00 lei
Electrolytes for Endurance, 20 tablets, Applied Nutrition, Hydration food supplement
Applied Nutrition
No reviews
Sold Out
Regular price 3,00 lei Unit price12,00 lei / 100g
Iso Boost powder, 25g, Hiro Lab, Isotonic drink with electrolytes for hydration
Hiro Lab
low-fat content Can be used after training Can be used during training
No reviews
Sold Out
Regular price 299,00 lei Unit price18,69 lei / 100g
Rego Rapid Recovery, powder, 1.6kg, SIS, Carbohydrates for energy and recovery
SIS
low-fat content Sugar-free Can be used after training Can be used during training
No reviews
Sold Out
Regular price 35,00 lei
Triplu zinc 90 capsule, Ironflex, Supliment alimentar cu zinc sub forma de capsule
Ironflex
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 35,00 lei
Chelated Zinc Bisglycinate 60 capsules, Vitabolic, Health food supplement
Vitabolic
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 22,00 lei
ElectroVit Beauty Hair, 20 tablets, Activlab, Vitamins and minerals for hair
Activlab
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
ZMA Night, 60 capsules, Vitabolic, Food supplement for recovery
Vitabolic
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price41,52 lei / 100g
Caffeine-free Pump, powder, 330g, BiotechUSA, Pre-workout
Biotech USA
low-fat content low in carbohydrates Can be used in the morning, at lunch, and in the evening Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Chromium picolinate 200mcg, 200 capsules, Swanson, Weight loss food supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 217,00 lei
D-Calcium Glucarate 500mg, 90 capsules, Now Foods, Health food supplement suitable for vegans
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 275,00 lei Unit price62,50 lei / 100g
MPS Max powder, 440g, TBJP Nutrition, Intra-workout food supplement
TBJP Nutrition
Can be used during training Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 81,60 lei Sale price 102,00 lei Unit price15,11 lei / 100g
EAAdvanced, powder, 540g, Ostrovit, Amino acids for recovery
Ostrovit
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 40,00 lei Unit price17,78 lei / 100g
Isoactive Zero 225g, powder, Activlab, Sugar-free isotonic drink
Activlab
Produced in the European Union low-fat content low in carbohydrates Sugar-free
No reviews
Sold Out
Regular price 41,60 lei Sale price 52,00 lei
Zinc 60000, 90 tablets, Ostrovit, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 72,80 lei Sale price 91,00 lei Unit price16,18 lei / 100g
BCAAdvanced, powder, 450g, Ostrovit, Dietary supplement for energy
Ostrovit
Can be used after training Can be used during training Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 33,00 lei
Boron 3mg, 60 vegetable capsules, Osavi, Food supplement for bone health
Osavi
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei
Magnesium citrate + potassium + vitamin B6, 60 capsules, Ostrovit Pharma, Food supplement for health
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 332,00 lei Unit price16,60 lei / 100g
Anabolic Iso Whey, powder, 2kg, Fitness Authority, whey protein isolate
Fitness Authority
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free Can be used after training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 113,00 lei Unit price75,33 lei / 100g
Intra-HMB, powder, 150g, Vitabolic, Intra-workout food supplement
Vitabolic
Sugar-free Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Selenium 200mcg, 90 capsules, Now Foods, Thyroid supplement, vegan
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei
Lipo 6 Black Diuretic 80 capsules, Nutrex, Weight loss supplement
Nutrex
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 86,00 lei
Magnesium 500mg, 100 capsules, Life Extension, Health food supplement
Life Extension
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei
Magnesium glycinate 200mg, 120 vcaps, Revive, Food supplement for health
Revive
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Iron complex, 100 capsules, Now Foods, Dietary supplement for health
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.