Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 56,00 lei
Zinc chelate 30mg, 100 tablets, Haya Labs, Health food supplement
Haya Labs
No reviews
Sold Out
Regular price 206,00 lei Unit price95,37 lei / 100g
Hydration powder, 216g, Ghost, Food supplement for hydration
Ghost
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 102,00 lei
Calcium & Magnesium 120 capsules, Now Foods, Food supplement with added vitamin D and zinc
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei Unit price37,95 lei / 100g
GOAT powder, 390g, Human Protect, Pre-workout food supplement
Human Protect
This product has a short shelf life Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union
No reviews
Sold Out Termen redus
Regular price 56,00 lei
Selenium 100 mcg, 100 tablets, Now Foods, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 263,00 lei Unit price72,05 lei / 100g
Super Human Intra, powder, 365g, Alpha Lion, intra-workout food supplement
Alpha Lion
low in carbohydrates Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 40,00 lei
Zinc gluconate 25mg, 100 tablets, Puritan's Pride, Food supplement for health
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 5,60 lei Sale price 7,00 lei
Aqua Kick Electrolytes, powder, 10g, Ostrovit, food supplement for hydration
Ostrovit
low-fat content low in carbohydrates Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 56,00 lei
MultiSalt, 60 capsules, BiotechUSA, Electrolytes
Biotech USA
Gluten-free Lactose-free Sugar-free Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Magnesium Citrate, 90 capsules, Now Foods, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 33,00 lei
Selenium Complex 200mcg, 90 capsules, Swanson, Dietary supplement for the thyroid gland
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 49,99 lei Sale price 79,00 lei Unit price18,51 lei / 100g
NAPALM Hydrate 270g, pudra, Fitness Authority, Hidratare cu electroliti, aminoacizi si vitamine
Fitness Authority
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -37%
Regular price 79,00 lei Unit price34,80 lei / 100g
Magnesium Bisglycinate 227g, powder, Haya Labs, Health food supplement
Haya Labs
No reviews
Sold Out
Regular price 98,00 lei
EAA Sustamine, powder, 300g, Vitabolic, Food supplement for recovery
Vitabolic
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei
Xpel Caffeine-Free Diuretic, 80 Capsules, MHP, Performance Food Supplement
MHP
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular priceOn Sale from 49,00 lei Unit price16,33 lei / 100g
Magneslife powder, 300g, Nutrend, Magnesium food supplement
Nutrend
Sugar-free Produced in the European Union This product has a short shelf life
No reviews
Sold Out -64% Termen redus
Regular price 40,00 lei
Zinc Citrate 100 capsules, Human Protect, Food supplement for health
Human Protect
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Zinc chelate 25mg, 120 capsules, HSN, Food supplement for health
HSN
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Potassium citrate 90 tablets, Yamamoto Nutrition, Supplement for muscle function
Yamamoto
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 55,00 lei
Vitamin E with Selenium, 100 capsules, Vitabolic, Health food supplement
Vitabolic
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 118,40 lei Sale price 148,00 lei Unit price16,91 lei / 100g
EAAdvanced powder, 700g, Ostrovit, Essential amino acids for recovery
Ostrovit
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 56,00 lei
100% Chelated Magnesium 200mg, 60 capsules, Haya Labs, Health food supplement
Haya Labs
No reviews
Sold Out
Regular price 75,00 lei
Calcium, Magnesium and Zinc, 100 capsules, Puritan's Pride, Health Food Supplement
Puritan's Pride
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 127,00 lei
Zinc Magnesium Active 60 capsules, Balkan Pharmaceuticals, Food supplement for health
Balkan Pharmaceuticals
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.