Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 81,60 lei Sale price 102,00 lei Unit price16,32 lei / 100g
Post-Workout Formula, powder, 500g, Ostrovit, Food supplement for recovery
Ostrovit
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 45,00 lei
Potassium Gluconate 99mg, 100 tablets, Haya Labs, Health Food Supplement
Haya Labs
No reviews
Sold Out
Regular price 52,00 lei
100% Chelated Iron 15mg, 90 capsules, Haya Labs, Health food supplement
Haya Labs
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Chromium Picolinate, 120 tablets, Gymbeam
GymBeam
Made in Germany
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei Unit price29,60 lei / 100g
Crea Shot 2.0, powder, 500g, Activlab, Pre-workout food supplement
Activlab
Can be used in the morning, at lunch, and in the evening Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 73,00 lei
Strong Zinc 120 capsules, Weider, Health food supplement
Weider
Made in Germany
No reviews
Sold Out
Regular price 3,00 lei Unit price37,50 lei / 100g
Advanced hydration Sport Isotonic, 8g, Bolero, Hydration food supplement
Bolero
low-fat content low in carbohydrates Gluten-free Sugar-free Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei Unit price16,29 lei / 100g
Iso Plus powder, 700g, Olimp, Food supplement for hydration and concentration
Olimp Sport Nutrition
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Zinc Magnesium Aspartate, 90 capsules, Breast, Food supplement for athletes
San
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 65,00 lei
Premium Hydration, powder, 70g, Weider, Electrolytes for hydration
Weider
No reviews
Sold Out
Regular price 171,00 lei Unit price32,88 lei / 100g
Domin8, powder, 520g, Pure Vita Labs (PVL), Pre-workout food supplement
Pure Vita Labs
Can be used in the morning and at lunch
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 155,00 lei Unit price20,67 lei / 100g
INTRA-HD 750g, powder, Genius Nutrition, intra-workout supplement
Genius Nutrition®
low-fat content Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 194,00 lei Unit price53,89 lei / 100g
BCAA Focus, powder, 360g, Ryse, Amino acid food supplement
Ryse
Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 79,00 lei
Taurine 3000mg, 90 capsules, Body Attack, Performance food supplement
Body Attack
Made in Germany Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 109,60 lei Sale price 137,00 lei Unit price10,96 lei / 100g
Vitargo, Electrolytes, Vitamins, 1kg, powder, Ostrovit, Food supplement based on carbohydrates, electrolytes and vitamins
Ostrovit
low-fat content Sugar-free Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 148,00 lei
Magnesium 400mg, 180 capsules, Now Foods, Health food supplement
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 54,40 lei Sale price 68,00 lei
Isotonic 30x5g sachets, Ostrovit, Food supplement for energy
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 56,00 lei
Electrolytes, 90 tablets, Gymbeam, Dietary supplement for hydration
GymBeam
Made in Germany
No reviews
Sold Out
Regular price 75,00 lei
ZMB6 60 capsules, Scitec Nutrition, Health food supplement
Scitec Nutrition
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 14,99 lei Sale price 35,00 lei
Zinc 90 tablete, Muscle Care
Muscle Care
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -57%
Regular price 18,99 lei Sale price 29,00 lei
Crom 180 tablete, Muscle Care, Picolinat de crom
Muscle Care
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -35%
Regular price 89,00 lei
Magneziu Bisglicinat 200 120 capsule, Vast, Magneziu sub forma de bisglicinat de magneziu
Vast
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 171,00 lei
Magnesium glycinate 200mg, 120 capsules, HTP, Health food supplement
Hi-Tech Pharmaceuticals
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 68,00 lei
Potassium Albion 99mg, 90 capsules, Swanson, Health food supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.