Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 125,00 lei
Magnesium, 120 capsules, TBJP, Anti-stress food supplement
TBJP Nutrition
Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 148,00 lei
Magnesium taurate 100mg, 120 tablets, Swanson, Food supplement for health
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 10,00 lei
Go On Protein Bar 33%, 50g, Sante, Protein bar without added sugar
Sante
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free During heatwaves, we do not recommend ordering temperature-sensitive products, such as protein bars and other similar snacks. Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Zinc (from zinc orotate) 10mg, 60 capsules, Swanson, Health food supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 217,00 lei Unit price46,67 lei / 100g
All Day You May Amino acid complex for recovery, 465g, powder, 5% Rich Piana, with caffeine
5% Rich Piana
Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 102,00 lei
Full Spectrum Mineral Caps 120 capsules, Now Foods, Mineral complex
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 24,00 lei
Magneziu Chelat(Bisglicinat) 90 capsule, GymBeam
GymBeam
Made in Germany
No reviews
Sold Out
Regular price 5,60 lei Sale price 7,00 lei
Magneizu + zinc+ B6 shot, 100ml, Ostrovit, Food supplement for performance
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 68,80 lei Sale price 86,00 lei
Braintus Respawn 90 capsules, Ostrovit, Food supplement for concentration
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 49,00 lei
Zinc gluconate 50mg, 100 capsules, Puritan's Pride, Health food supplement
Puritan's Pride
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price224,59 lei / 100g
Con-Cret + Clean Hydration, 61.23g, Promera, Supplement for increasing muscle mass + hydration
Promera
Sugar-free Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei
Magnesium malate 1000 mg, 180 tablets, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Magnesium Citrate, 120 capsules, Now Foods, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 66,00 lei
Magnesium 90 capsules, Genius Nutrition, Health food supplement
Genius Nutrition®
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 316,00 lei Unit price26,33 lei / 100g
Hydro BCAA + Essentials, 1.2kg, powder, ProSupps, Amino acid complex for recovery
ProSupps
Gluten-free Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 229,00 lei Unit price56,54 lei / 100g
Sleep powder, 405g, Naughty Boy, Sleep supplement
Naughty Boy
Rating: 5.0 out of 5
Sold Out
Regular price 79,00 lei Unit price30,86 lei / 100g
So good! Magnesium & Potassium powder, 256g, Fitness Authority, Health food supplement
Fitness Authority
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 127,00 lei Unit price25,40 lei / 100g
(Flat packaging) Rego Rapid Recovery, powder, 500g, SIS, Food supplement for recovery
SIS
low-fat content
No reviews
Sold Out
Regular price 194,00 lei
Calcium & Magnesium 240 capsules, Now Foods, Food supplement with added vitamin D and zinc
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Magnesium citrate, 150 capsules, Human Protect, Food supplement for health
Human Protect
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Zinc Chelated with Albion™, 120 capsules, HSN, Dietary supplement for health
HSN
Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei Unit price8,86 lei / 100g
Isoactive, powder, 630g, Activlab, Food supplement for energy
Activlab
low-fat content Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 137,00 lei Unit price54,80 lei / 100g
BCAA Defender, powder, 250g, Kevin Levrone, Amino acids intra-workout
Kevin Levrone
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 104,00 lei
ZMA Sport, 90 capsules, Genius Nutrition, Food supplement for sports performance
Genius Nutrition®
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.