Electrolytes

Free shipping

on all orders over 300 lei

442 products

Regular price 36,00 lei Sale price 45,00 lei
Kelp (Iodine) 250 tablets, Ostrovit, Food supplement for the thyroid gland
Ostrovit
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 167,00 lei Unit price40,34 lei / 100g
Hydro BCAA + Essentials, 414g, powder, ProSupps, Amino acid complex for recovery
ProSupps
Gluten-free Can be used after training Can be used during training Made in the USA Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 86,00 lei
Vitamin C with Bioflavonoids, 100 capsules, Swanson, Health Food Supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 56,00 lei
Absorbable Selenium 200mcg, 100 capsules, Puritan's Pride, Sports Antioxidant Supplement
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 91,00 lei
Magnesium 500mg, 100 tablets, Puritan's Pride, Health food supplement
Puritan's Pride
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 45,00 lei
Iron, 60 capsules, Swanson, Health Food Supplement
Swanson
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 114,00 lei
Calcium Citrate, 120 capsules, Now Foods, Bone Health Supplement
Now Foods
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 41,00 lei
Magnesium + Vitamin B6 30 capsules, Balkan Pharmaceuticals, Anti-stress food supplement
Balkan Pharmaceuticals
No reviews
Sold Out
Regular price 72,80 lei Sale price 91,00 lei Unit price18,20 lei / 100g
Keep Sleep Night Protein powder, 400g, Ostrovit, Protein food supplement for a restful sleep
Ostrovit
low-fat content low in carbohydrates Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 79,00 lei
Evolytes 120 capsules, HSN, Electrolytes for hydration
HSN
Gluten-free Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 183,00 lei
Magnesium citrate, 180 capsules, Now Foods, Food supplement for health
Now Foods
Made in the USA
No reviews
Sold Out
Regular price 183,00 lei
Multi Mineral, 210 capsules, Revive, Mineral complex
Revive
Made in the USA Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 183,00 lei Unit price20,80 lei / 100g
Flex Food, 880g, powder, Mutant, Meal replacement
Mutant
low-fat content Can be used after training
No reviews
Sold Out
Regular price 7,20 lei Sale price 9,00 lei Unit price7,20 lei / 100ml
Endurance Shot, 100ml, Ostrovit, Food supplement for energy
Ostrovit
Can be used in the morning and at lunch Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 69,00 lei Unit price46,00 lei / 100g
Chelated magnesium, powder, 150g, HSN, Mineral food supplement
HSN
Gluten-free Lactose-free Produced in the European Union Vegan or Vegetarian
No reviews
Sold Out
Regular price 10,00 lei
BCAA Amino Hydrate+Energy, 330ml, Applied Nutrition, Energizing drink with added caffeine
Applied Nutrition
low-fat content low in carbohydrates Sugar-free Can be used in the morning and at lunch
No reviews
Sold Out
Regular price 91,20 lei Sale price 114,00 lei Unit price6,08 lei / 100g
Isotonic, powder, 1500g, Ostrovit, Carbohydrates for increasing energy
Ostrovit
low-fat content Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union
No reviews
Sold Out -20%
Regular price 125,00 lei Unit price27,78 lei / 100g
Perfect Amino, 450g, powder, Skull Labs, Amino acid complex for recovery
Skull Labs
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out
Regular price 5,00 lei Sale price 7,00 lei
Hydramino Liquid, 25ml, Alphazer, Essential amino acids
Alphazer
Can be used after training Can be used during training Produced in the European Union Supports post-workout recovery
No reviews
Sold Out -29%
Regular price 29,00 lei
Chromium picolinate 200mcg 100 tablets, Holland & Barrett, Food supplement based on chromium picolinate
Holland & Barrett
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 99,00 lei
Albion Magnesium Bisglycinate 125mg 120 Vegetable Capsules, HSN, Mineral Food Supplement
HSN
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 69,00 lei
Iron Bisglycinate 20mg 120 vegetable capsules, HSN, Mineral food supplement
HSN
Produced in the European Union
No reviews
Sold Out
Regular price 54,00 lei
Shilajit 250mg, 60 vcapsules, Haya Labs, Fluvic Acid
Haya Labs
No reviews
Sold Out
Regular price 94,00 lei Sale price 171,00 lei
Glucozene-rx 90 Caplets, Hi-Tech Pharmaceuticals, Glucose metabolism support dietary supplement
Hi-Tech Pharmaceuticals
Made in the USA
No reviews
Sold Out -45%

Electrolytes – Advanced hydration and physical performance support

Electrolytes are essential minerals for maintaining hydration and electrolyte balance in the body. On Nutriland.ro , you have access to a wide range of electrolyte supplements designed for athletes, active people and those who want a quick recovery after physical exertion or dehydration.

Whether you choose effervescent electrolytes , sugar-free electrolytes , electrolyte drinks , electrolyte powder , effervescent pills or tablets, all products contribute to rapid rehydration, combating fatigue and preventing muscle cramps.

Types of products available in the Electrolytes category:

  • Electrolyte tablets , pills and effervescent tablets – easy administration, rapid absorption

  • Powdered electrolytes , powdered electrolytes or powder – ideal for custom blends

  • Electrolyte sachets , individual sachets – practical solution for traveling

  • Electrolyte drinks , including sugar-free and calorie-free drinks – for convenient hydration

  • Concentrated solutions , electrolyte vials or electrolytes for water – immediate restoration of mineral reserves

Products in this category contain mineral salts such as sodium, potassium, magnesium and calcium, which support muscle contraction, nerve function and the transport of nutrients at the cellular level.

Why choose electrolyte supplements?

✔️ Rapid rebalancing after heavy sweating

✔️ Preventing electrolyte imbalances during sports

✔️ Improved energy and concentration

✔️ Sustained hydration for training and competitions

The products are recommended both in intense sports activities and in states of dehydration caused by heat, exertion or diet (including keto electrolytes ).

At Nutriland.ro , you can find a complete selection of electrolytes for athletes , electrolytes for daily hydration , sports drinks with electrolytes , as well as mineral salts and electrolytes adapted to the needs of every lifestyle.

Check out the offer and compare prices for electrolyte water , sachets , drinks and tablets - all available online, with fast delivery and guaranteed quality.